BIO

BIO

1995

Mira zakládá skupinu Animal Farm.

Původní složení:

Mira - kytara

Juan - basa

Jeník Dvořák - bicí

Vzniká první studiová nahrávka (bohužel dochovala se pouze na DATce a to ještě bůkví kde :))

 

1996

Bubeníkovi Jeníkovi Dvořákovi (tíhnoucímu čím dál víc k jazzu) začíná být skupina těsná a záhy ji opouští, aby se vydal na úspěšnou karieru jazzového bubeníka. Je nahrazen tehdy ještě velmi mladým a neznámým, ale velmi talentovaným bubeníkem Martinem Škaroupkou (nyní hraje 
v Cradle of Filth! Takře jsme hrdí, že začínal u nás :))

Vzniká nová studiová nahrávka "Memories"

Koncem roku se i Juanovi zdá, že se v Animal Farm nerealizuje a skupinu opouští. Na jeho post přichází Petr Hajda.

 

1997

Vedlejší aktivity bubeníka Martina Škaroupky natolik narostou, že opouští Animal Farm. Na bubenickou židli usedá Zelenohlávek. Jeho hudební ambice však záhy končí prodejem bicí soupravy a tak po pár měsícu působení ve skupině je jeho post obsazen dalším bubeníkem, Zubem. Spolupráce této sestavy začíná pokulhávat. Vzniká první krize ve skupině a na nějakou dobu přestává zkoušet.

 

1998

Do skupiny se vrací za bubny Martin Škaroupka a piluje se nový repertoár. V létě tohoto roku odehraje Animal Farm koncert na festivalu Život na zámku a basák Petr Hajda z nepochopitelných důvodů oznamuje skupině, že odchází. Unavený frontman Mira už nemá sílu hledat nového člena a skupinu rozpouští. Na dále však pracuje na nových skladbách a projektech (DJ AF, ZX Spectrum)

 

2004

Přehlcen záplavami elektronické a taneční hudby, jehož tvorby se sám aktivně účastnil se Mira čím dál víc touží vrátit zpět ke skupině a koncem roku konečně nachází spřízněné hudebníky, oprašuje se starý název Animal Farm a skupina začíná zkoušet.

Nové složení:

Mira - kytara, zpěv

Juan - kytara

Dava - bicí

Ludan - basa

 

2005

Vzniká nové demo.

A protože historie se opakuje, koncem roku se Juanovi zdá, že se ve skupině "dusí" :) a ochází za sólovou kariérou (Don Juan Disco). Skupina za něj náhradu nehledá a zůstává ve třech jako za starých časů :), což skupině evidentně nejvíc svědčí.

2006

Koncem roku vzniká nová studiová nahrávka.

 

2007

V létě tohotoroku došlo k další v pořadí již šesté výměně na bubenickém postu Animal Farm. Dava skupinu opouští a na jeho místo usedá Milan, zkušený rockový harcovník, který sebou přinesl novou energii.

 

2008

Vzniká nové demo. Píseň Foolish Game se stává součástí playlistu Rádia Vysočina. Píseň Came To You boduje v rockové aréně rádia Hey a dostává se do stálého playlistu rádia.

 

2015

Skupina Animal Farm slaví 20 let existence.

V dubnu 2015 hraje Animal Farm na výročním koncertě na Melodce s bývalým bubeníkem Martinem Marthusem Škaroupkou.

Basák Ludan opouští po jedenácti letech kapelu. Na jeho post přichází Petr Dodo Doležal.

 

2018

Na post baskytaristy se vrací Ludan.

Animal Farm nahrávají desku Years, která vychází na CD a vinylu pod značkou X Production Music. Producentsky se na desce podepsal Mikeš (Lidopop, ex-Narvan).

2020

A protože historie se opakuje, Ludan se rozhodl, že už ho hudba nebaví a nezajímá a odchází. Na post baskytaristy přichází nový, zkušený rockový harcovník Honza.